Muzeum Miasta Gdyni


Rysuj trasę
dojazdu »


Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia
tel.: 58 662 09 10


www: http://www.muzeumgdynia.pl


Muzeum Miasta Gdyni powołane zostało przez Prezydenta Miasta w dniu 1.01.1983.
Jednym z głównych celów Muzeum jest dokumentowanie i popularyzacja informacji o historii i współczesności Gdyni, rozwoju wsi, miasta i portu ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-1939). Muzeum organizuje też wystawy artystów dawnych i przeglądy twórczości artystów współczesnych z kraju i zagranicy, często we współpracy ze związkami twórczymi i organizacjami.

Muzeum przygotowuje wystawy o tematyce historycznej, dotyczącej wydarzeń ważnych dla historii kraju i regionu, dotyczące zwyczajów, obrzędów - np. dawnych zwyczajów świątecznych, wystawy kolekcjonerskie - zbiorów malarstwa miniaturowego, zegarów ludowych, pocztówek, itp. Organizuje wystawy monograficzne - prac jednego artysty (rzeźbiarza, malarza, szkoły malarskiej) oraz problemowe z różnych dziedzin.

Od 2002 miasto Gdynia z Marynarką Wojenną przystąpiło do wspólnej inwestycji - budowy Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej. W jednym budynku, ale każde w swojej części, znajdują się dwa muzea o uzupełniającym się charakterze. Muzeum Miasta Gdyni uzyskało w ten sposób 3015 m2 powierzchni, co pozwala na realizację stałych i nowych form działania i nowoczesne realizacje różnorodnych wystaw.

Muzeum mieści się przy ul. Zawiszy Czarnego (niedaleko Teatru Muzycznego). Budynek ma pięć kondygnacji, w których znajdują się magazyny zbiorów, pracownie konserwacji, biblioteka i czytelnia, sala audiowizualna, sale wystawowe i galeria sztuki. Na różnorodne formy działań wystawowych przeznaczonych zostało ok. 1750 m2. Otwarcie nowego gmachu odbyło się 16.11.2007 z udziałem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.


Umieść Udostępnij

O NAS

Spacerem.pl to portal oparty o technologię panoram sferycznych. Prezentujemy piękno polskich miast, ich zabytki, ciekawe miejsca, bazę hotelową, gastronomiczną, lokale handlowe i usługowe, firmy. Stale powiększamy listę prezentowanych obiektów.więcej »

Serwisy miejskie spacerem.pl

 » Kołobrzeg • 1243 panoram
 » Sopot • 354 panoram
 » Gdynia • 875 panoram
 » Gdańsk • 276 panoram
 » Wrocław • 406 panoram
 » Krynica • 317 panoram
 » NowySącz • 774 panoram
 » Zakopane • 339 panoram
 » Drewniana Małopolska • 232 panoram
 » Góry • 1032 panoram
 » Więcej »

 » Spacerem.pl w Twoim mieście »

Oferta

Oferujemy wykonanie prezentacji panoramicznej - wirtualnego spaceru po Twojej firmie. Wykonany przez nas wirtualny spacer będzie prezentowany na portalu SPACEREM.PL, można go też umieścic na własnej stronie www, czy też portalach społecznościowych, jak Facebook, czy Nasza Klasa. Istnieje możliwość wykonania wirtualnego spaceru całkowicie BEZPŁATNIE. więcej »